הזמנות לבר מצווה

הזמנות לבר מצווה – מוטיבים מרכזיים

כאשר אתם מתכננים את ההזמנה לחגיגת בר המצווה של בינכם, אתם לוקחים בחשבון כמובן את הטקסט שאותו אתם רוצים לשלב בהזמנה, ואת העיצוב של ההזמנה. בתחילה יש לכם את הקונספט המרכזי של העיצוב, וככל שההזמנה הולכת ומתגבשת, כך עולים רעיונות נוספים של פריטי עיצוב קטנים שאפשר לשלב בהזמנה. בעיצוב הזמנות לבר מצווה, ולמעשה בעיצוב הזמנות בכלל, ישנו ערך לשילוב של אלמנטים ומוטיבים הקשורים באופן ייחודי לאופי האירוע עצמו, וסביב אירוע בר מצווה בהחלט ישנם לא מעט מוטיבים שאפשר לשלב ממגוון נקודות מבט. את המוטיבים האלה תוכלו לשלב לאורך האירוע עצמו, אך כדי ליצור את החוויה שתלווה את האורחים באירוע, כדאי להתחיל כבר בשלב ההזמנות.

שילוב מוטיבים רלוונטיים בהזמנות לבר מצווה

בר מצווה הוא סממן יהודי המיועד להצביע על כך שהילד הפך מילד שאין עליו כל אחריות, לנער בוגר שהאחריות היהודית מתחילה לחול עליו. יש הרואים בגיל זה גיל בו הילד הופך לגבר,  אבל באופן עקרוני הרעיון הוא שבגין המצוות, מקבל עליו הנער את עול המצוות היהודי, ומרגע זה הוא מחויב למלא אחר המצוות המוגדרות ביהדות. המוטיבים שאותם תבחרו לשלב בהזמנה צריכים להיות כמובן בהקשר של אורח החיים שלכם, והזמנה עבור הציבור החרדי לרוב לא תיראה כמו הזמנה לציבור החילוני. יחד עם זאת, ישנם מספר מוטיבים שאולי תוכלו לשלב בהזמנה בעיקר מתוך ההקשר של השייכות שלכם לעם היהודי.

צריכים הזמנות לבר מצווה? כנסו עכשיו לאתר של דפוס ברוך שטרן

מהם אותם מוטיבים שניתן לשלב בהזמנות?

המוטיבים אותם ניתן לשלב במסגרת הזמנות לבר מצווה הם רבים ומגוונים, והמרכזי שבהם הוא הכותל. את הכותל תוכלו לשלב בהזמנה בצורת תמונה פשוטה, אך האופן הנכון ביותר הוא לשלב את הכותל באמצעות תמונת רקע מעט שקופה, המכסה את שטח ההזמנה כולה, או באמצעות מוטיב של אבנים משתלבות כפריט עיצוב הממוקם על גבי ההזמנה. תוכלו לשלב גם אלמנטים כמו כיפה, מגן דוד, תפילין וכדומה. במסגרת עיצוב ההזמנה תוכלו להחליט על מידת ההדגשה של כלל הפריטים ושל כל פריט בפני עצמו, וזאת באמצעות קביעת גודל הפריט ובעיקר מידת השקיפות שלו. מוטיבים אלה יכולים להוסיף חן ומשמעות להזמנות לבר מצווה. איש מקצוע המתמחה בתחום העיצוב הגרפי, יוכל לסייע לכם בתכנון ההזמנה, וכמובן בעיצובה בפועל.