פרקטים

הטרנד החדש של פרקט לאמבטיה

אנו תמיד התרגלנו לחשוב, כי פרקט מהווה שיטה נהדרת לריצוף הבית שלנו, עם חסרון אחד בלבד – הפרקט לא עמיד לרוב בפני לחות ורטיבות ונזילות קבועה, ולכן אפשר להציב אותו בכל חדר – למעט בחדר האמבטיה. עם זאת, בשנים האחרונות, אנו עדים לטרנד חדש ומפתיע במיוחד – אנשים רבים בוחרים להתקין פרקט באמבטיה שלהם! איך זה אפשרי? האם הם מוכנים לפתע להקריב את הריצוף שלהם רק לטובת עיצוב יפה יותר? כמובן שזה לא המצב – ומדובר על פרקטים אשר מותאמים במיוחד להתאמה לחדר האמבטיה.

כך תזהו את הפרקטים החדשים

  • פרקט למניציה – ראשית, חשוב להבין כי הפרקט אשר מותקן באמבטיה, הוא פרקט למניציה. כלומר, לא מדובר על פרקט מעץ טבעי, אלא על פרקט שעשוי מחומרים אחרים לגמרי, כאשר השכבה העליונה, היא מלוח דמוי עץ. כך שומרים על המראה הטבעי של הפרקט, אך החומר רגיש הרבה פחות לרטיבות.
  • בידוד – עם זאת, פרקט למינציה בפני עצמו, עדיין איננו חסין מפני סכנה של נזילות ורטיבות בשיכולים להיות נפוצים יותר בחדר הרחה מאשר בחדרים אחרים. לכן, פרקטים שמותקנים בחדר האמבטיה, כוללים שכבות מיוחדות של בידוד. כך, גם במקרה של רטיבות שיכולה לחלחל מלמטה – הפרקט נותר מבודד לחלוטין, וכך מונעים ממנו להיהרס.
  • ציפוי – כמובן שהפרקטים שמותקנים באמבטיה, כוללים שכבת ציפוי עליונה ייחודית. שכבת ציפוי זו, מאפשרת לפרק לספוג גם כמות גבוהה של מים, בלי שום בעיה. גם אם נשפך סבון או שמפו על הפרקט – אין שום בעיה ואין ממה לחשוש. את הפרקט באמבטיה אפשר גם לשטוף בצורה רגילה לגמרי, להציב עליו שטיח לאמבטיה, וכיו"ב.

למי זה יכול להתאים?

יש לזכור, כי פרקטים לאמבטיה הם לרוב יקרים יותר מפרקטים אחרים. לכן, אם אתם מחפשים עיצוב ייחודי ויוקרתי לחדר הרחצה שלכם, ומוכנים להשקיע בכך את הסכום הנדרש – אין ספק כי מדובר על שיטת הריצוף הטובה ביותר עבורכם.