נכסים מניבים למכירה

מה הם נכסים מניבים למכירה

אם אתם מחפשים נכסים מניבים למכירה כדאי אולי לדעת שאף נכס הוא אינו מניב בפני עצמו, וההחלטה להשקיע בנכס על בסיס המודל המניב היא החלטה שיכול כל משקיע לקבל סביב כל סוג של נכס, בדיוק כפי שהוא גם יכול לקבל החלטה לבצע דווקא עסקת פליפ של קנייה, השבחה ומכירת נכסים מסחריים למכירה למשל.

 

מהי השקעה מניבה?

כאמור, נכסים מניבים למכירה הוא ביטוי שכולנו מבינים מהי כוונתו, אך בפועל אינו מדויק. הנכס עצמו הוא אינו נכס מניב אלא אם כך החליט להשתמש בו בעליו. נכס מניב הוא למעשה נכס שבעליו משכיר אותו בתמורה לשכר חודשי לאורך זמן, קרי הנכס מניב לבעליו הכנסות שוטפות. זאת בניגוד למשל לנכס שבעליו רוכשים אותו במטרה להשביח אותו בתוך זמן קצר ולמכור אותו במחיר גבוה יותר ממחיר הקנייה. את ההחלטה להשתמש בנכס כנכס מניב אפשר לקבל על דירת מגורים, על חנות, על מפעל, על מחסן, על משרד ועל כל נכס אחר.

השקעה מניבה על כן, היא השקעה בנכס שאנו רוכשים במטרה להשכיר אותו הלאה, ולא במטרה למכור אותו בטווח הזמן המיידי ברווח.

נכסים מניבים למכירה

היכן אפשר למצוא נכסים מסחריים למכירה?

אוקי, אז אחרי שהסברנו את המשמעות של השקעה מניבה, הרי שאת ההשקעה הזאת ניתן לבצע גם סביב נכס פרטי וגם סביב נכס מסחרי כמו משרד למשל. האבחנה בין שני סוגי נכסים אלה היא חשובה מאוד כאשר מחפשים נכסים מניבים למכירה, והסיבה לכך היא שהעלות של נכסים אלה היא שונה מאוד, וכך גם דמי השכירות החודשיים שתוכלו לקבל תמורתם. רק כדי לסבר את האוזן, ישנם משרדים שאותם תוכלו לקנות בסכום ששווה ל-20% מערכו של בית מגורים ממוצע באזור, ולהשכיר אותו בסכום גבוה יותר מזה שהייתם משכירים את אותו בית מגורים. כפי שאתם יכולים להעריך זה לא כזה פשוט למצוא את המשרד הזה, ולשם כך יהיה עליכם לעשות עבודת רגליים רבה ובתנאי כמובן שאתם מבינים את התחום ויודעים מה לעשות בכל שלב. אם לאו, אתם ללא ספק רוצים להיעזר בגורם מקצועי שילווה אתכם בביצוע העסקה.

נכסים מסחריים למכירה אם כן, מפורסמים בלוחות נדל"ן בעיתונות ובאינטרנט, הם מציפים את משרדיהם של המתווכים באזור ואולי תוכלו למצוא גם כמה נכסים שמפרסמים את עצמם עם שלטי חוצות. המטרה שלכם היא למצוא את הנכס הספציפי שיעניק לכם את התשואה הטובה ביותר, וזה כבר דורש יותר מאשר להיכנס ללוח הנדל"ן בעיתון היומי.