תיקון שטיחים

תיקון שטיחים – מתי זה אפשרי?

חיבור רגשי לחפצים בבית הוא לא עניין חריג. בני אדם נוטים להתחבר אל חפצים המשרתים אותם לאורך זמן והופכים לחלק מחייהם. כך אנו מתייחסים לבגדים שלנו, לרהיטים שלנו ולספרים שלנו, וכך אנו מתייחסים גם לעיתים לשטיחים שלנו. העניין הוא ששטיח יכול לעבור תהליך ארוך של שחיקה לאורך זמן, שחיקה שתוביל אותו למצב של התפוררות, קריעה, דהיית צבע וכדומה. במקרה כזה, קיימת האפשרות להזמין שירות תיקון שטיחים, שיעניק לשטיח חיים חדשים לעוד שנים ארוכות. לשאלה האם זה אפשרי, יש רק תשובה אחת: כן. כל שטיח הוא בר תיקון. השאלה הנכונה יותר היא האם זה כדאי והאם זה נכון.

תיקון שטיחים – האם זה כדאי?

שירות תיקון שטיחים יכול להתאים למגוון רחב של מצבים, ושאלת הכדאיות משתנה בהתאם להיקף הנזק של השטיח ובהתאם לעלות התיקון. ישנם תיקונים מורכבים שעלותם אינה פרופורציונלית לשווי השטיח, ועשויה אף להיות גבוהה יותר מעלותו של שטיח חדש. מן הסתם, ככל שמדובר בשטיח מיוחד וייחודי יותר, שטיח נדיר ויקר יותר, כך עולה הכדאיות לתקן אותו, לעיתים ללא קשר לעלות התיקון כלל וכלל. במקרים בהם מדובר בתיקונים נקודתיים כמו פרימת סיבים, תיקון קרע נקודתי וכדומה, ברובם המכריע של המקרים, התיקון הוא כדאי ברמה הכלכלית, ואם אתם בוחרים לתקן אותו כי אתם קשורים לשטיח וחשוב לכם לשמור אותו, אין ספק שתיקון השטיח הוא המהלך הנכון ביותר מבחינתכם.

כיצד תדעו האם זה כדאי?

בהתבוננות בנזק או השחיקה שנגרמו לשטיח, אתם עשויים לומר לעצמכם שאין שום סיכוי לתקן את השטיח, או שהעלות של התיקון לא תצדיק אותו. האמת היא שאתם ממש לא רוצים למהר להגיע למסקנות, וכדאי לפנות לחברה המתמחה בתחום של תיקון שטיחים, ולקבל הצעה לתיקון השטיח. ישנן חברות שתוכלנה לספק לכם תשובות מבלי לראות כלל את השטיח, תוך שהן מסתמכות אך ורק על התיאור המילולי שאתם נותנים להן, וישנן חברות אחרות שיאפשרו לכם לשלוח להן תמונה של השטיח והנזק ממנו הוא סובל, באמצעות הווטסאפ או המייל, במטרה להעניק לכם הצעה מדויקת ומשקפת. כל אחת מהאפשרויות האלה היא טובה, ובפרט שהחברה מתחייבת למחיר שהיא מציעה לכם, וזה כבר גולש לזירה הצרכנית בה יהיה עליכם לעשות שימוש באינטואיציות הצרכניות שלכם, כדי להבחין בין חברות שמנסות רק לקבל את הביזנס שלכם עם הצעות נמוכות רק כדי לנפח אותן אחר כך, ובין חברות אמינות ומסודרות.