צבעי

סיוד דירה בזמן בניה

סיוד דירה הינו חלק מהותי בתהליך הבנייה, וכל תקלה בו עשויה להיות בעלת השלכות כלכליות נרחבות

בניית נכס חדש היא קשה ביותר, ודורשת תשומת לב למגוון רחב של גורמים. חלק מהגורמים נוגעים לפיקוח על איכות העבודה, וחלקם על איכות חומרי הגלם בהם נעשה שימוש. בסיוד דירה, בשונה מגורמים אחרים, תשומת הלב צריכה להתפצל בין שני גורמים אלו גם יחד. סיוד דירה איננו מותרות כלל, וכל תקלה בו עשויה להיות הרסנית מבחינת ההשקעה הכלכלית הנדרשת על מנת לתקן אותה. הסיד משמש למגוון של מטרות. ראשית, הוא חלק חשוב ביותר בתהליך האיטום של קירות הבית, ועל ידי כך מונע חדירת נוזלים אשר יכולים להסב נזק למבנה עצמו, כמו גם לחדור לפנים הבית ולפגוע ברכוש יקר ערך. נוסף על כך, סיוד דירה מהווה שלב מקדים לצביעה, מאחר והוא יוצר קיר אחיד אשר עליו ניתן למרוח את הצבע ללא הפרעה מהבטון אשר עשוי להכיל בליטות מסוימות.

מדוע חשוב להקפיד על סיוד דירה איכותי, תוך שימוש במיטב המוצרים ובעבודה ברמה גבוהה

סיוד דירה איכותי יהיה כזה אשר משלב בתוכו עבודה מיומנת של בעל מקצוע איכותי, וחומרי גלם ברמה גבוהה. רק שילוב נכון של שני הגורמים הללו יבטיח לנו קיר מסויד בצורה טובה, פרט אשר הינו חשוב ביותר לשימוש העתידי שלנו במבנה. החשיבות הרבה להקפדה על סיוד דירה איכותי, נובעת ממספר גורמים מרכזיים הכוללים בין השאר:

  • רמת חומרים משתנה: בעת סיוד דירה אנו עושים שימוש בכמויות עצומות של חומרי גלם. קבלנים רבים מתפתים לחסוך ולרכוש את חומרי הגלם הזולים יותר, ולכן מסיידים את הקיר עם חומר גלם הנוטה יותר להתפרק, או להתפורר במגע עם מים. חשוב מאוד לבדוק שהקבלן עושה שימוש בחומר איכותי, ולפקח על כך.
  • איכות העבודה: איכות העבודה קבועת במידה רבה את התוצר הסופי. כולנו נאלצנו בעבר להתמודד עם נזילות מקירות הבית, ופעמים רבות סיוד איכותי של הדירה יאפשר לנו להימנע מכך לחלוטין. סיוד איכותי יהיה כזה אשר נעשה לפי הוראות היצרן בנוגע לחומר הגלם, בצורה יסודית, ותוך מתן דגש לסוג הקיר ולאופי המריחה המתאים לו ביותר.

סיוד דירה איכותי דורש התערבות של גורמי מקצוע

חשוב להשקיע זמן ולבחור איש מקצוע מוביל לסיוד דירה. אין שום סיבה להסתמך על הקבלן הרגיל, וניתן בהחלט לבקש עזרה מבעל מקצוע אשר התמחה בתחום בעבר. כך, תוכלו להיות בטוחים שאיכות העבודה תהיה מושלמת, ושחומרי הגלם בהם נעשה שימוש יהיו המתאימים ביותר לצרכיכם. אל תנסו לחסוך בכסף בתחום, מאחר והחיסכון עשוי להיות הסיבה לעלות תיקון גבוהה בעתיד.

  • * המאמר נכתב מרחבי הרשת